PMK

Onurlu üyesidir!
 
 
 
 

 


Polikim Metal
Kaplama Komandit Şirketi elektrolize metal kaplama endüstrisinde Ege Bölgesinde var olan üretim boşluğunu doldurmak üzere 1973 yılında kurulmuştur. Firma O yıllarda hızla gelişen otomotiv ve elektrikli ev gereçleri endüstriğinin talepleri doğrultusunda Marmara Bölgesinde bulunan TOFAŞ ve ARÇELİK gibi bugün devleşen firmalara da hizmet verme olanağı bulmuştur. Bu ilişkiler kuruluşumuza 70-80`li yıllarda “ KALİTE KAVRAMININ ” önemi bağlamında ileriye dönük rehber olmuştur.

Firma sonuçtan emin oldukça her aşamada KALİTEYİ yakalamayı,hizmet üretmeyi, müşterinin ürünlerine farklı ufuklar açacak bir dünya yaratmayı marifet saymıştır.İşin zamanında teslimi, işin hangi aşamasında olursa olsun nasıl yapıldığının iyi bilinmesi dışında “ KALİTE MEKANİZMASINI ” iyi çalıştırma gerçeğini göz ardı etmeden ürünlerine teknolojiyi aktarmak gibi bir titizliği benliğine kazımıştır. 35 yıl önce başlanan bu heyecanlı serüvenin her aşaması olaylar, sevinçler, başarılar, gururlar ile doludur.

Nice çalışanlar geldi geçti. Nice yeni müşterilerle tanıştık. Nice yeni işlerin heyecanı, gelişen teknolojinin yenilikleri yaşandı. Ama hiç değişmeyen şeyler vardı,

• Zamanı boşa geçirmemek.
• Teknolojiyi yakından takip etmek.
• Müşterinin memnuniyetini esas almak.
• Mümkün olduğunca değişmeyen bir müşteri portföyünü korumak.

Kuruluşumuz sanayimizin ihtiyaç duyduğu konularda ELEKTROKİMYASAL veya KİMYASAL yolla METAL KAPLAMA yapmakta olup gerek çeşitlilik ve gerekse miktar olarak bölgemizde iyi bir kapasiteye sahiptir.

METAL KAPLAMA ; otomotiv sektöründen, sıhhi tesisat, armatür ve inşaat sektörüne, madeni eşyadan makina sanayiine, elektrik elektronik sanayiinden mücevharat, bujiteri ve hediyelik eşya sanayiine, savunma sanayiinden uzay sanayi proseslerine kadar birçok sanayii iş kolunun ayrılmaz, tamamlayıcı bir iş koludur. Dekorativ amacı yanında KOROZYON önleyici amacı ön plandadır. KOROZYON bir metalin çevresiyle girdiği kimyasal veya elektrokimyasal etkileşme sonucunda ürünün fonksiyonlarının yitirileceği bir zarara uğramasıdır. Kuruluşumuz yılların kazandırdığı deneyimiyle üretimine değer kattığı ürünün kullanım ömrünü arzu edilen optimal seviyeye çıkarabilmekte ve bunu belgeleyerek müşterisinin hizmetine sunmaktadır.Konusunda uzmanlaşmış kadrosuyla müşterilerine gerektiği yerde danışmanlık hizmeti vermekte ciddi çözüm ortaklığı yapmaktadır.

1973`ten bu yana ülkemizdeki inişli çıkışlı süregelen ekonomik konjüktürü yaşayarak adeta pişmiş olan kuruluşumuz 400 metrekarelik bir alanda kirada başladığı iş yaşamına 1985-1990`lı yıllarda Çınarlı/İzmir`de 500x3 kat alanda kendi mülkünde faaliyetini sürdürmüş, 2005 yılında ATATÜRK ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ/Çiğli`de inşaatına başladığı 3000 metrekarelik yeni fabrikasını Haziran 2006`de tamamlayarak çağdaş bir üretim ortamına kavuşmuştur.Kuruluşumuz bu noktaya gelmesinde kendisine güç katmış, sevinç ve gururunu paylaşmış tüm dost ve müşterilerine üretimine çağdaş teknolojileri katarak ve yeni hedefleriyle seslenmek istiyor.

Yeni Parolamız;

• En son teknolojilerle hizmete devam.
• Daha Yüksek Kalite.
• Kaynakları maksimal verimlilikte kullanma.
• Çevreyle dost çevreci üretim tarzı.
• İnsan sağlığı ve güvenliğini en üst seviyede tutma.

Polikim Metal Kaplama Komandit Şirketi bu süreçte konusundaki tüm teknolojik gelişmeleri dikkatle izleyip uyguladığı için piyasasında yüzakıyla hizmet ürettiği imajının onurunu hep taşımış , müşteri memnuniyeti anlam ve önemini bilinç üstü tutmuştur. Mevcut üretim bandımız şu şekildedir :

•  Elektrolize Çinko Kaplama ( mavi, sarı, siyah pasivasyon )

•  Çinko-Demir Alaşım Kaplama (siyah pasivasyon )

•  Çinko-Kobalt Alaşım Kaplama (sarı,siyah,janjan pasivasyon )

•  Çinko ve Mangan Fosfat Kaplama

•  Bakır-Nikel-Krom Kaplama

•  Ayrıca; Pirinç, Demir, Akımsız Nikel, Kalay Kaplama

•  Yüzey Temizleme, Parlatma Polisaj İşlemleri ve Elektropolisaj

Bugün yukarıda belirttiğimiz üretim hatlarıyla üretimin %75 nin ihraç edildiğinin gururunu taşımakta iç ve dış piyasada “Kalite” ve “Kayıtsız Şartsız Müşteri Memnuniyeti” prensibiyle hizmetimize 2004 yılı itibariyle aldığımız ISO 9001-2000 sertifikası onaylı belgeyle devam ediyoruz.

Kuruluşumuz seri ve miktarlı yeni kaplama çeşitleri için önerilecek siparişleri değerlendirmeye açıktır.